EMÜ tehnikainstituut

Alter Baltics OÜ-l oli au tarnida ja seadistada Eesti Maaülikooli Tehnikainstituudi objektile Eestis ainulaadne DALI tsentraalne valgustuse juhtimise süsteem.
Projekti eripäraks on DALI võrkude tsentraalne sidumine üheks tervikuks, mis oli võimalik tänu HELVARi DALI ruuteritele. Kogu hoone ca. 700 valgustit on varustatud kõik DALI liitseadmetega ning on läbi selle DALI võrgu komponendid võimaldades kahesuunalist info liikumist (käsud/päringud).
Klassiruumides mõõdavad andurid päevavalguse olemasolu ruumis ning sumendavad valgusteid vastavalt üles/alla pidades kinni määratud piirnormidest. Sama andur jälgib ka kohalolekut võimaldades rakendada erinevaid viiteaja seadeid. Käsijuhtimine on lahendatud DALI sisestusseadmega ning keskasendis impulsslülitiga, millel kokku 4-ja klahvi väljundid ja võimaldavad kogu ruumi või pool ruumi eraldi sisse/välja ja üles/alla juhtida.
Kasutades HELVAR Designer Software Suite tarkvara ning OPC serveri liidest saab võimalikuks DALI võrgu integreerimine hooneautomaatikaga (BACnet), kus visualiseeritakse ruumides valgustite olekut (%) ja võimaldatakse sisse/välja käske.

Valgusjuhtimise süsteemid HELVAR ja TRIDONIC :

Rene Kivila
Alter Baltics OÜ
Tel. +3726519653
Gsm. +37255518077
E-mail: rene.kivila@alter.ee